Nominácie v kategórii

Pokrok

Patrí sem všetko, čo sa týka biznisu, vzdelávania a posunu vpred.

Kategóriu Pokrok prináša spoločnosť ESET

Technologický pokrok nám umožnil, aby zaujímavý obsah dokázal šíriť medzi široké publikum prostredníctvom podcastov prakticky ktokoľvek. Technológie nám prinášajú nové možnosti, vďaka ktorým ľudstvo napreduje. Ich plný potenciál však dokážeme vyťažiť iba v online svete, ktorý je bezpečný. A práve ochrana technologického progresu pred nespočetným množstvom nástrah je poslaním spoločnosti ESET. Technológie pomáhajú meniť svet k lepšiemu. ESET je tu, aby ich chránil.

Dejepis Inak

skpodcasty.sk

Podcast Dejepis Inak je audio verziou populárneho vzdelávacieho YouTube kanálu Sandry Svitekovej. Pre lepší vizuálny zážitok sledujte Dejepis Inak na YouTube.

Búrači gastromýtov

Ladislav Kužela

Už Hippokrates povedal, že všetky choroby sídlia v črevách. Ľudstvu trvalo viac než 2 400 rokov, kým túto pravdu dokázalo podoprieť faktami. Známy gastroenerológ docent Ladislav Kužela spolu s kolegyňou doktorkou Zuzanou Čižmárikovou sa podujali prebádať fascinujúce prostredie ľudskej mikrobioty.

Geniálne rečičky z oblasti osobnostného rozvoja, vedy a myšlienky z dobrých kníh okorenené primitívnym humorom.

Počúvam sa

Rádio Expres

Keď si želáme k narodeninám „veľa zdravia“, väčšinou máme na mysli zdravie fyzické. To duševné zdravie odkladáme na neskôr, ak sa oň vôbec zaujímame. Avšak, obe sú navzájom významne prepojené. Duševná pohoda je základom pre myslenie, prácu, nadväzovanie vzťahov či schopnosť tešiť sa zo života ako takého. Význam duševného zdravia netreba podceňovať, aj keď ho stále obklopuje veľa mýtov a predsudkov. V podcaste sa budeme ľudsky a zrozumiteľne venovať tomu, ako porozumieť nielen iným ľuďom, ale hlavne sebe samému. Priblížime témy o dôležitosti duševnej hygieny, o vzťahoch, detstve, traumách, snoch, o závislostiach, ale aj o tom, ako vedieť povedať nie. Pre každého, kto sa trápi, je dôležité vedieť, že v tom nie je sám. Rozhovormi so psychológmi a odborníkmi vás bude sprevádzať redaktorka Rádia Expres – Dominika Turiaková.

Vedátorský podcast

Vedátorský podcast

Nachádza sa život mimo našej planéty? Aké ničivé sú sopky a ako znie vesmír? O takýchto otázkach diskutujú každý týždeň Jozef a Samuel.

Hlasovanie

Počúvaš podcast, ktorý ťa dokáže poučiť, zabaviť, či povzbudiť? Daj mu hlas a získaj super ceny.