Podcaster

Ahoj! Ak si myslíš, že práve tvoj podcast si zaslúži standing ovation, neváhaj sa zapojiť. Každý prihlásený podcast súťaží o víťaza vo svojej kategórií. Každý prihlásený podcast narodený v roku 2022 súťaží o titul nádejného nováčika – Ucho roka. Zároveň všetky prihlásené podcasty zabojujú o titul absolútneho Miláčika roka v hlasovaní verejnosti.

*Prihlasovanie podcastov pre Orange Podcast roka 2023 sme 2. mája uzavreli.

Kto sa môže prihlásiť

Dávame šancu tým, ktorí chcú rásť a uznanie tým, ktorým sa podarilo dosiahnuť úspech. O ocenenie Orange Podcast roka 2023 sa môžu uchádzať podcasty, ktoré:

1

sú v slovenskom jazyku

2

sú v audio formáte (ako zvuk) a sú dostupné na skpodcasty

3

dajú sa zaradiť do niektorej z kategórii Podcastu roka

4

v roku 2022 mali vypublikovanú aspoň jednu epizódu

Plné znenie pravidiel nájdeš tu.

Súťažné kategórie

Pokrok

Do tejto kategórie, ktorú prináša ESET Slovensko patrí všetko, čo sa týka biznisu, vzdelávania a posunu vpred. Všetko o súťažných kategóriách, podcastových kategóriách a sub-kategóriách nájdeš v pravidlách.

Rozhľad

V tejto kategórii, ktorú prináša televízia Markíza sú podcasty, ktoré odrážajú dianie doma a vo svete. Všetko o súťažných kategóriách, podcastových kategóriách a sub-kategóriách nájdeš v pravidlách.

Zo života

Tu nájdeš podcasty na témy, s ktorými sa stretávame každý deň. Krásne širokú kategóriu, takú zo života prináša agentúra SITA. Všetko o súťažných kategóriách, podcastových kategóriách a sub-kategóriách nájdeš v pravidlách.

Ateliér

Kategóriu, do ktorej sa zmestia všetky umelecké a historické artefakty prináša Httpool by Aleph. Všetko o súťažných kategóriách, podcastových kategóriách a sub-kategóriách nájdeš v pravidlách.

Vypínač

Do tohto vreca je vysypané všetko, pri čom sa dá vypnúť a zabaviť. Podcasty, pri ktorých sa bavíme a oddychujeme. Kategóriu prináša FUN rádio. Všetko o súťažných kategóriách, podcastových kategóriách a sub-kategóriách nájdeš v pravidlách.

Biznis
Technológie
Veda
Vzdelávanie
Správy
Vláda
Deti a rodina
Náboženstvo a duchovnosť
Šport
Voľný čas
Zdravie a fitness
História
Hudba
Televízia a film
Umenie
Fikcia
Komédia
Skutočný zločin
Spoločnosť a kultúra

Extra ocenenia

Miláčik

Podcast s najväčším počtom hlasov, ktorý vyberie verejnosť zo všetkých zaregistrovaných podcastov.

Ucho

Najobľúbenejší nováčik, ktorého vyberie porota zo všetkých zaregistrovaných podcastov.